2015 m. rugsėjo 18 d., penktadienis

Neapolietiška pica pagal Jurgį ir Drakoną

Dar kartelį labai noriu padėkoti savo draugėms už gimtadienio dovaną, picos kepimo pamoką Beatos studijoje. Puikiai praleistas laikas smagioje aplinkoje, naujos pažintys ir žinios. Ačiū šefams Rūtai ir Michelle už patarimus ir suprantamus mokymus.
Taigi mes ne tik stebėjome, bet ir patys kepėme picas.

Impasto-picos tešlai reikės (2standartinėm orkaitės blėkom):

  • 0,8 kg "00" tipo miltų,
  • 0,5 l vandens,
  • 25-30 g druskos,
  • 3 g mielių ( nesausų, jei namuose labai karšta užteks ir kokių 1,5 g),
Į šaltą vandenį įdedame mieles ir lengvais,  sukamaisiais judesiais pamaišant istirpiname. Supilame druska ir sukamaisiais judesiais ja istirpiname. Tuomet po truputi beriant miltus maišome viską viena kryptimi lyg koks mikseris, taip sudedame visus miltus, tešla turi šiek tiek lipti prie rankų. 
Stalą pabarstome miltais ir verčiame tešlą. Tešlą lyg sukame į volelį, tada kraštus užlenkiame ir vel lyg voleli sukame ir taip apie 20 min. Kol tešla pasidaro glotni. Tada daliname tešlą pusiau ir darom du rutuliukus spausdami tešlos galus į vidų. Uždengiame tešlą drėgnu lininiu skudurėliu ir paliekame pailsėti apie 20min. Tešlai pastovėjus, vėl lengvai lyg rutuliuką lankstom 4-5 kartus,kol nesimato tokių ryškių įtrūkimų. Uždengiame tešlą drėgnu rankšluostuku ir paliekame pailsėti 6-8val. Jei picą norite kepti kitą dieną, tai palaikykite šiltai 3val ir dėkite i šaldytuvą uždengus maistine plėvele, tada kitą dieną išsiimkite ir šiltai palaikykite tik 3val (taip,kad susidarytų vis tiek tos 6 val).
Įjunkite orkaitę iki maximumo.
Paimti picos rutuliukus reiks taip: apibarstykite miltais aplink, pamiltuokite stala. Paimkite špakliuote ar kita aštrų daiktą ir staigiais judesiais pakiškite po rutuliuku aplink jį, taip kad nesulankstytumėte jo ( bus daug lengviau kočioti).
Tada rankom minkykite per centra ir atgal grįškite per tašlis šonus, apverskite kita pyse ir vėl kartokite, vėl apverskite ir dabar jau keliaukite tik šonais. Prisiminkite kur buvo picos viršus, taip reiks ir perkelti į skardą. 
Slyvinius koncervuotus pomidorus be odelių sublenderiuokite ir pridekite druskos pagal skonį. Šiuo padažu aptepkite picą,apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir dėkite į orkaitę 5min, išimkite ir vėl tepkite pomidoru padažu, apšlakstykite alyvuogių aliejumi ir vėl į orkaitę 5 min, taip padas prisigers drėgmės. 
Tada dėkite nedaugiau dviejų -trijų produktų įskaitant sūrį, apibarstykite mocarelos sūriu ir dar 5 min į orkaitę. Jūsų pica paruošta 
Skanaus :)


P.s. atsiprašau už nuotraukų kokybę, buvo fotografuota telefonu.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą